Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/abkade/public_html/includes/functions/database.php on line 22
440607
فروشگاه » Top 5 Home Repairs You Should Never Do Yourself

پنج مورد که برای تعمیرشان هرگز خودتان نباید دست به کار نشوید

خلاصه خبر:
" آیا از پس این کار بر میام؟" اولین سوال که در  انجام تعمیرات خانگی به ذهنتان خطور می کند، یافتن پاسخ این سوال شاید سخت باشد. امروزه شوق انجام تعمیرات خانگی توسط خود افراد به یک اپیدمی تبدیل شده . مخصوصا که به کمک راهنمایی های اینترنتی دیگه "کار نشد نداره". تقریبا هر نوع تعمیری به طور کامل توضیح داده شده حتی به همراه ویدیو آموزشی گام به گام ، ضمنا هر مقدار پولی که به استاد کار حرفه ای داده نمی شود در جیب شما ذخیره شده . بسیاری از تعمیرات خانگی را خودتان با تجربه نسبتا کم می توانید انجامش بدهید . پس از کجا بفهمیم که چه کاری  صرفه جویی ست و چه کاری هزینه بر؟ 
احتمالا مطالب زیادی در مورد خراب کاری  تعمییرات خانگی شنیدید. اما دیوار کج و یا زمینی که تراز نیست خیلی فرق دارد با سقفی که نشت می کند ویا پریز برقی که اتصالی دارد ، انجام بعضی کار های تخصصی می تواند خیلی خطر ناک باشد و حتی سلامتی شما و اطرافیان را تهدید کند..
متن کامل خبر:
1 - تعمیرات لوله کشی: چیزی که در مورد آب باید بدانیم این است که "اگر حتی منفذی کوچک وجود داشته باشه ، آب پیداش می کنه" کوچکترین نشتی اگر به موقع پیگیری نشود ، می تواند خسارات مالی زیادی داشته باشد . شاید با کمی مهارت بتوانید از پس تعویض سر دوشی و یا شیر آب بر بیایید ، حتی شاید بتوانید توالت نو را نصب کنید (فقط مطمئن شوید که پودر بند کشی خوبی دارید) ولی تعمییر سیستم لوله کشی آب ، اضافه کردن لوله های جدید اب گرم و یا تغییر مسیر لوله های فاضلاب شما را به دردسر می اندازد پس تا خاطره بدی در یادتان نمانده "کار را به کاردون بسپارید". شاید خطرش به اندازه برق کاری نباشه ولی اشتباهات لوله کشی می توانند بسیار سریع از کنترل خارج و منجر به تجربه ای گران قیمت شوند.
2 - تعمیرات برق:  هر کاری که به برق ختم می شود باید با احتیاط شدید همراه باشد. مثل لوله کشی ، شاید شما قادر به تعمیرات جزئی مانند تعویض کلید لامپ، نصب پنکه سقفی (البته به شرطی که قبل از شروع کار از قطع بودن جریان برق مطمئن باشید) و یا تست وجود برق در سیم ها به کمک ولت متر باشید اما برای کار های پیچیده تر باید به سراغ برق کاران حرفه ای بروید . حتی در بعضی موارد شما نیاز به مجوز برای تعمییرات دارید. افزایش و یا تعویض مدارهای  کار خطرناکی است یک حرکت اشتباه می تواند خانه شما را بسوزاند و یا یک شوک می تواند منجر به مرگ شما شود.
3 - حذف آزبست:  آزبست ماده معدنی طبیعی که سالهاست در خانه و اماکن تجاری قدیمی تر جهت عایق حرارتی ، صوتی و برقی استفاده می شود متاسفانه سمی  و استفاده از آن در ایالات متحده در سال 1989 توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) ممنوع شده. این ممنوعیت در سال 1991 لغو شد و استفاده مقدار بسیار کم از آزبست در محصولات خاص مجاز می باشد. 
گروه های خدماتی برای جمع کردن آزبست وجود دارند .پس برای این کار  فردی حرفه ای استخدام کنید.
4 - تعمیرات سقف و بام:  تعمیر سقف ، کاریست که اگر غیر حرفه هستید نباید انجامش بدهید چون "می افتید". تعمیر توفال سقف شاید سخت ترین کار در جهان نباشه ولی بالا بردن ابزار روی سقف و کار با آنها مرگ آوره ضمنا کار بسیار خسته کننده ایست همچنین زمانی که خسته هستید بیشتر در معرض اشتباه هستید و فقط با یک لغزش احتمال افتادن هست. 
اگر ساختمان شما یک طبقه است با شیب کمتر از 20 درجه، شاید برای چکه گیری بتوانید خودتان اقدام کنید. اما این اصلاحات جزیی هنوز هم می تواند خطرناک باشد، هرگزبه تنهایی این کار را انجام ندهید ، دست کم کسی جهت نگهداشتن نردبان همراهتان باشد . در آخر باید بدانید که "هر کسی را بهر کاری ساخته اند".
5 - تعمیرات لوله کشی گاز: لوازم مختلفی در خانه هستند که با گاز کار می کنند اجاق گاز و آب گرم کن ، بخاری حتی خشک کن لباس . در بیشتر موارد خطرات ناشی از گاز در زمان تعمیرات اتفاق می افتد . گاهی اوقات برای کاشی کاری کف و یا جهت نقاشی دیوارلازم باشه وسایل گازی جابه جا شوند ، در این صورت که احتمال وقوع حوادث وجود دارد ، در این حین ممکن است که در اثر یک اشتباه کوچک گاز نشت کند و منجر به مسمومیت با مونوکسید کربن و مرگ شود .
سایر اطلاعات:
برای اطلاعات بیشتر، لطفا به لینک مقابل مراجعه نمایید:  How stuff works.
آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:8477
نظرات نوشتن نظر بازگشتادامه
سبد خريد
 
0 مورد
 
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
انجام مقایسه پاک کردن لیست مقایسه
 
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:
 
رهگیری سفارش
کد رهگیری را می توانید از اطلاعات مربوط به سفارش در حساب کاربری مشاهده نمایید.
کد رهگیری سفارش:
رهگیری سفارش
لطفا منتظر بمانید...
 
تبلیغات
ابزار اسباب بازی بوش
 
آخرین اخبار
انواع تایر خودرو
ده ابزاری که هر مالک خودرویی باید داشته باشد
کمد چوبی
10 نکته که به شما هنگام خرید خودرو دست دوم کمک می کند
چگونه می توان یک قفسه میز اتو درست کرد
ده اشتباه بزرگ در اسباب کشی
10 روشی که خودرو کارکرده شما نو به نظر برسد
میز چوبی بسازید
100 کاری که همه باید بدانند
پنج مورد که برای تعمیرشان هرگز خودتان نباید دست به کار نشوید
تخمین بزنید چقدر رنگ نیاز دارید
چاک لاین
تراز
گونیا
متر
دریل ها
ده ابزار دستی که کارایی ابزارهای برقی را به چالش می کشند
پنج ابزار ضروری برای یک جعبه ابزار
 
باغبانی
پیغام موفقیت
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.