Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/abkade/public_html/includes/functions/database.php on line 22
440607
فروشگاه » ابزار، برق و روشنایی » دریل » دریل بتن کن چرخشی SDS

دریل بتن کن چرخشی SDS

دریل های بتن کن و یا ترکیبی علاوه بر خاصیت چرخشی برای حفاری دارای قابلیت تخریب نیز می باشند. این نوع دریل ها به منظور ضربه زدن مجهز به پیستون هستند که قدرت آنها را در تخریب افزایش می دهد. در واقع می توان به کمک این مکانیزم  سوراخ های بزرگتر را بسرعت ایجاد نمود . 
دریل های بتن کن همچنین قابلیت نصب قلم نیز روی خود دارند که به کمک سیستم مته گیر خاصی که دارند تعویض قلم و مته براحتی روی آنها انجام می شود. دریل های بتن کن به دوسته چهارشیار و پنج شیار تقسیم می شوند. بتن کن های چهارشیار معمولا حداکثر تا مته 32 میلیمتر را می گیرند، قلم نازکتری دارند و به نسبت سبک ترند. بتن کن های پنج شیار از مته 34 میلیمتر به بالا را  گرفته و قلم قطورتری دارند.
Wikipedia


دریل های بتن کن چرخشی مجهز به سیستم مته گیر سریعی می باشند که اصطلاحاً به آنها SDS می گویند. از سیستم مته گیر سریع SDS معمولا در دریل های بتن کن چرخشی به منظور کار های سنگین استفاده می شود . دریل های بتن کن چرخشی معمولا سه حالته می باشند. چرخشی ، چکشی-چرخشی و چکشی (که در مدل های جدید حالت چکشی به دو حالت چکشی برای قلم نوک تیز با چرخش بسیار آرام و چکشی برای قلم نوک پهن بدون چرخش تبدیل شده است) . دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS قابلیت گرفتن قطر های بزرگتری از مته را دارند که نسبت به دریل های معمولی که حداکثر می توانند تا مته قطر 16mm را بگیرند بسیار چشمگیر می باشند .به همین دلیل حرفه ای ها برای حفاری های بزرگ و زیاد از دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS استفاده می کنند .
با این حال دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS تخصصی بوده و برای کار های سنگین توصیه می شوند و استفاده ار آنها در بالای نردبان می تواند حادثه ساز باشد. پس برای حفاری های کوچک استفاده از دریل های سبک با سه نظام مناسب می باشد .1. مراقب کابل برق دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS که معمولا بلند می باشند ، باشید که به راحتی می تواند به دست و پای کاربر گیر کند و باعث حادثه گردد .
2. می توانید پریز مورد استفاده را به فیوز مجهز نمایید که در صورت پیش آمد اختلال، برق دستگاه به سرعت قطع می گردد .
3. برای حفاظت چشم ،عینک کار بزنید . هرگز دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS و یا ابزاری مانند این دستگاه را بدون عینک استفاده نکنید .
4. هنگام استفاده دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS هر دو دسته اصلی و دسته جلویی را نگهدارید این کار به شما کمک می کند تا لرزش دستگاه را بهتر کنترل کنید. همچنین این حالت اعمال فشار بیشتری به منظور حفاری بهتر را فراهم می کند .
5. هنگام استفاده از دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS پاهای کاربر می باید به اندازه عرض شانه باز باشند ، در این حالت تعادل بیشتری دارد همچنین قادر به اعمال فشار بیشتر است .
6. همیشه احتمال وجود لوله آب ، گاز و کابل برق را در منطقه که برای حفاری در نظر گرفته شده بررسی نمایید. حفاری روی منطقه ای که کابل برق از آن جا عبور کرده باشد می تواند بسیار خطرناک باشد بخصوص در مورد دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS که قادر به حفاری های عمیق می باشد.
7. استفاده از دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS نیاز به تخصص دارد و کاربر می باید پیش از استفاده  از دستگاه طریقه استفاده را زیر نظر  مربی واجد شرایط آموزش دیده باشد .

در زیر شمایی کلی از دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS نمایش داده شده است . حتی ساده ترین انواع دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS به حداقل تجهیزات جانبی مانند دسته جلویی اضافه به منظور تسلط بیشتر کاربر می باشند که نصب آن روی دستگاه در هر شرایطی توصیه می شود چرا که وزن دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS از حداقل 2.8 به بالا می باشد . تنظیمات سرعت چرخش را می توان به کمک دیمر کنترل سرعت روی ضامن روشن و خاموش دستگاه انجام داد ضمن این که بسته به میزان فشار به ضامن روشن و خاموش نیز می توان سرعت را تنظیم نمود ، همچنین دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS مجهز به ضامنی است برای تغییر وضعیت دستگاه از چرخشی به چکشی-چرخشی و چکشی (قلم نوک تیز با چرخش بسیار آرام و قلم نوک پهن بدون چرخش).


  
نمونه قلم حفاری دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS
 
طیف وسیعی از قلم برای دریل بتن کن چرخشی با سیستم مته گیر سریع SDS وجود دارد . نمونه قلم SDS در زیر نشان داده شده است . شافت، بخشی از قلم و یا مته می باشد که در مته گیر دستگاه قفل می شود . مثلا از قلم نوک پهن می توان به  منظور تراشه برداری از دور بتن و یا سنگ استفاده نمود که معمولا نوک قلم  با رمین باید زاویه 60 درجه را بسازد .

  

هيچ محصولي در اين شاخه موجود نميباشد!

سبد خريد
 
0 مورد
 
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
انجام مقایسه پاک کردن لیست مقایسه
 
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:
 
رهگیری سفارش
کد رهگیری را می توانید از اطلاعات مربوط به سفارش در حساب کاربری مشاهده نمایید.
کد رهگیری سفارش:
رهگیری سفارش
لطفا منتظر بمانید...
 
تبلیغات
ابزار اسباب بازی بوش
 
آخرین اخبار
انواع تایر خودرو
ده ابزاری که هر مالک خودرویی باید داشته باشد
کمد چوبی
10 نکته که به شما هنگام خرید خودرو دست دوم کمک می کند
چگونه می توان یک قفسه میز اتو درست کرد
ده اشتباه بزرگ در اسباب کشی
10 روشی که خودرو کارکرده شما نو به نظر برسد
میز چوبی بسازید
100 کاری که همه باید بدانند
پنج مورد که برای تعمیرشان هرگز خودتان نباید دست به کار نشوید
تخمین بزنید چقدر رنگ نیاز دارید
چاک لاین
تراز
گونیا
متر
دریل ها
ده ابزار دستی که کارایی ابزارهای برقی را به چالش می کشند
پنج ابزار ضروری برای یک جعبه ابزار
 
باغبانی
پیغام موفقیت
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.